X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

انتقاد از فدراسیون : صداقت یا فرصت طلبی؟!

1388,09,29 ساعت 06:30 ب.ظ

عضو هیات رئیسه هیات کوه نوردی استان تهران گفت: در فدراسیون کوه نوردی صعودهایی که ارزش جهانی ندارند بر رشته سنگ نوردی که دارای مدال‌های جهانی است اولویت دارد . کیومرث بابازاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس عنوان کرد : متاسفانه در فدراسیون کوه نوردی صعود در هیمالیا که هیچ دستاورد جهانی برای ورزش ایران نداشته است و از ارزش فنی نیز برخوردار نیست بر رشته سنگ نوردی که مدال‌های ارزشمند جهانی دارد سایه انداخته است . بابازاده با بیان این مطلب که در رشته کوه‌های هیمالیا، شرپاها و باربران محلی با کمترین امکانات ممکن تا ارتفاع 7هزارمتری صعود کرده و طناب‌ها و تجهیزات باقی مانده کوه نوردان را جمع کرده و در ارتفاعات پایین می‌فروشند ، تاکید کرد : باید بپذیریم که صعود به ارتفاعاتی که پیش از این بارها صعود شده و ارزش فنی در سطح جهان ندارند نباید تمام دغدغه مسئولان فدراسیون را به خود اختصاص دهد . 

خبرگزاری فارس

 

 

.دو سوال از کیومرث بابازاده

با سلام و احترام  

١_ آیا انتقاد شما از مسئولین فدراسیون کوه نوری و مصاحبه ی مطبوعاتی علیه آنان ، بعد از طرح اعتراضات اخیر تعدادی از سنگ نوردان نام آشنا نسبت به خط مشی فدراسیون ، نوعی فرصت طلبی زیرکانه و بهره برداری از وضعیت موجود محسوب نمی شود ؟ در باره این هم نوائی و استفاده از همان واژه ها و کلمات دوستان سنگ نورد ( رشته ی مدال آور و ... ) چه باید گفت ؟ چرا پیش از این سکوت کرده بودید ؟ 

٢_ در این مصاحبه از شما به عنوان عضو هیئت رئیسه ی " هیئت کوه نوردی استان تهران " نام برده شده است . مصاحبه ای که در آن به فقدان ارزش های فنی در صعود به ارتفاعات بارها صعود شده و تکراری هیمالیا اشاره کرده و نوک پیکان انتقاد خود را به طرف مسئولین فدراسیون نشانه رفته اید . چرا و چگونه است که اعزام تیم و برنامه ی گاشربروم چندی پیش هیئت کوه نوردی استان تهران را به سادگی فراموش کرده اید ؟! آیا صعود قله ی گاشربروم و صرف هزینه های سنگین مالی برای انجام آن ، فقط و فقط به دلیل آنکه شما و تشکیلات شما یعنی "هیئت کوه نوردی استان تهران " مجری آن بوده است ، دیگر در شمار قله های بارها صعود شده و تکراری هیمالیا به حساب نمی آید ؟!  قله ای که می دانیم در نهایت و به بهانه ی نقاب ٣٠ یا ۵٠ یا ... متر آخر _ که هیچگاه عکس یا سند تصویری دیگری هم برای آن ارائه نکردند _ صعود نشد اما در همه مصاحبه ها و تبلیغات انجام شده گفتند که ...  براستی آقای عضو هیئت رئیسه !  چرا در میانه ی آن همه تدارکات و صرف بودجه های گزاف برای اعزام تیم به قله ای بارها صعود شده و تکراری در هیمالیا توسط " هیئت کوه نوردی استان تهران"  ،   به یاد این رشته ی مدال آور و  این  دوستان سنگ نورد  نبودید ؟!


del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo